Woda dla dziecka – która woda jest najlepsza?

Woda dla dziecka – która woda jest najlepsza

Woda – jest wręcz niezbędna do właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Poprawia ona zarówno działanie mózgu, jak również usprawnia procesy myślowe. Oprócz tego, wpływa także na pracę systemu termoregulacji. Istotny jest także fakt, iż przyczynia się ona do nadmiernej masy ciała, a do tego świetnie zaspokaja nasze pragnienie. Co więcej, woda to idealny oraz naturalny wybór dla dziecka. Należy, jednakże pamiętać, że powinniśmy od samego początku uczuć dziecko, że gdy chce mu się pić, warto sięgnąć właśnie po wodę. Zauważmy, iż wyrobienie nawyku picia wody, która nie posiada w sobie cukru czy też zbędnych kalorii wspiera zdrowy rozwój, a także oczyszcza organizm z toksyn, a dodatkowo wspomaga metabolizm.

Rodzaje wody

– woda butelkowana – jest najbezpieczniejsza dla niemowląt. Zauważmy, że wodę źródlaną niskozmineralizowaną, posiadającą małą zawartość sodu, można wykorzystać, do przygotowywania dania dla dziecka. Małe dziecko powinno ją również pić, lecz po przegotowaniu. Najlepiej, aby woda ta miała pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka. Co ważne, kiedy dziecko ukończy już pierwszy rok życia, można podać mu wodę butelkowaną bez uprzedniego gotowania.

– woda filtrowana – możemy założyć filtr na kran bądź też użyć dzbanka filtrującego wodę. Co ważne, specjalnie dostosowane filtry węglowe pozwalają oczyścić wodę kranową z większości zanieczyszczeń. W ten sposób, zawsze można mieć czystą świeżą wodę do picia – w przypadku dzieci przed pierwszymi urodzinami (podobnie jak w przypadku wody butelkowej) trzeba ją wcześniej przegotować.

– woda oligoceńska – inaczej mówiąc, jest to woda pochodząca ze studni głębinowej. Co ważne, możemy ją pić wyłącznie w przypadku, jeśli jest ona świeża – co więcej, trzeba ją zużyć w przeciągu 24 godzin od nabrania jej ze studni. Jej dość istotną wadą jest to, iż tak naprawdę nie wiadomo, jaki ta woda ma skład – z tego właśnie powodu nie nadaje się ona dla najmłodszych dzieci.