Ranking dzbanków filtrujących

Warto podkreślić, że dzbanek filtrujący to bardzo przydatny gadżet, który powinien się znaleźć w każdej kuchni. Jeśli więc mamy problem z twardą wodą bądź też kamieniem, który stale osadza się na dnie naszego czajnika, powinniśmy zdecydować się na zakup takiego dzbanka.

Sprawi on, że nasza woda będzie wręcz idealna, zarówno do przegotowania, a także do picia. Warto dodać, że zakup dzbanka od znanego i renomowanego producenta stanowi gwarancję jakości – możemy być pewni, że dzbanek jest solidny, a także że został wykonany z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które są przystosowane do kontaktu z żywnością, a co ważne – nie zawierają szkodliwego BPA. Dostępne są zarówno dzbanki plastikowe, jak również szklane.

Oprócz tego, o wiele łatwiej jest zakupić wkłady filtrujące do dzbanków, które są popularne. Możemy spotkać się w wieloma różnymi rankingami, jednakże przy wyborze dzbanka, najlepiej kierować się własnymi potrzebami.

Co jest ważne przy zakupie dzbanka filtrującego?

Zauważmy, iż większość dzbanków nie różni się zbytnio od siebie. Wszystkie dostępne na rynku dzbanki oferują nam podobną jakość przefiltrowanej wody. Zazwyczaj dzbanki różnią się ceną, pojemnością oraz dostępnością filtrów, tworzywem, a także wskaźnikiem zużycia.

Pojemność – pamiętajmy, że czym więcej osób znajdujących się w naszym domu, tym lepsza będzie większa pojemność. Najczęściej kupowane są dzbanki o pojemności 1,4 litra.

– Materiał, z którego został wykonany dzbanek filtrujący – zazwyczaj są to dzbanki plastikowe, ale występują także szklane. Jednakże dzbanki plastikowe są bardziej popularne.

Wskaźnik zużycia – obecnie większość dzbanków została wyposażona w specjalny wskaźnik zużycia filtra, to właśnie dzięki temu wskaźnikowi będziemy dokładnie wiedzieć, kiedy trzeba będzie wymienić filtr na nowy.

– Dostępność filtrów do dzbanka – przed zakupem określonego dzbanka dobrze będzie, jeśli zorientujemy się w cenie filtrów. Należy również sprawdzić, czy filtry bez problemu będą dostępne.